Ako sa prihlásiť? | Na stiahnutie | Archív článkov | Vyhľadávanie | Kontakty | CyS na Facebooku

Detská Tour Petra Sagana

Momentka dňa

Posledné metre Tomáša Persona

Slovenský pohár MTB v Smoleniciach

Horská cyklistikaSlovenský pohár MTB pokračoval pretekmi na tradičných tratiach pri Smolenickom zámku. Cyklistický spolok Velosprint Žilina tu štartoval oslabený o 3 najlepších mladších žiakov - Slivka je ešte zranený, Svrček a Vavřinek už dovolenkovali s rodičmi, najlepšieho kadeta aj kadetku – Štoček a Lucia Michaličková reprezentovali SR na cestných pretekoch v Poľsku. U mladších žiakov sa chýbajúcich ostatným pretekárom CyS nepodarilo nahradiť. U kadetov naopak Meriač a Kurnický Štočeka úplne zastúpili, keď obsadili prvé dve miesta. Kadetka Gabčíková Luciu tiež nahradila. Skončila ako najlepšia Slovenka na 2. mieste. Mladšie aj staršie žiačky CyS išli tradične vynikajúco, najmä Terezka Kurnická, ktorá v tomto roku vo svojej kategórii ešte neprehrala žiadne preteky. Žilinských starších žiakov Sikoru a Hodása porazil len výborný český pretekár. Junior CyS Martin Jakubis opäť preteky nedokončil po roztrhnutí reťaze.

Autor: Michal Vyšňa - Utorok, 07.07. 2015 - 14:11:57
 (26 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria SP MTB XCO Smolenice)

Žilinskí kadeti výborne v Poľsku

Cestná cyklistika

V rámci prípravy na EYOF štartovalo reprezentačné družstvo SR kadetov aj s dvoma kadetkami na 3-etapových medzinárodných pretekoch v Poľsku. Lídrom tímu bol Matúš Štoček z CyS Velosprint Žilina a svoju pozíciu aj potvrdil. Matúš vyhral hneď prvú etapu a to s náskokom viac ako 2 minúty pred 2. skupinou a viac ako 7 minút pred hlavným balíkom. Matúš prišiel do cieľa len s jedným českým reprezentantom. Ďalší kadet z CyS Matej Blaško v druhej skupine zašpurtoval na 4. miesto. Druhú etapu Matej vyhral a celkovo sa posunul na 3. priečku, ktorú obhájil aj v záverečnej etape. Matuš si v druhej a nakoniec aj v tretej etape svoje vedenie udržal a stal sa celkovým víťazom pretekov.

Kadetka CyS Lucia Michaličková všetky etapy ukončila v prvej skupine a celkovo jej to stačilo na 2. miesto.

Štoček, Blaško aj Michaličková tak potvrdili svoju nomináciu na Európsky olympijský festival mládeže EYOF do Tbilisi. 28. júla sa tam idú časovky jednotlivcov a 30. júla cestné preteky.

Autor: Michal Vyšňa - Utorok, 07.07. 2015 - 13:32:36
 (30 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0)

Juro Michalička sa stal majstrom SR

Na domácich tratiach, niekoľko desiatok metrov od svojho bydliska na sídlisku Hájik, sa stal junior Cyklistického spolku Velosprint Žilina Juraj Michalička majstrom SR v cestných pretekoch. Na spoločnom šampionáte s Čechmi ako jediný Slovák prišiel do cieľa po náročných 120 km v prvej skupine. Ďalší žilinský junior Tomáš Person vyhral za ním špurt veľkej hlavnej skupiny a získal slovenský bronz. Bronzovú medailu v časovke, tak ako v minulom roku, získal Ladislav Kniha. Domáce národné juniorské majstrovstvá sa tak skončili pre CyS veľmi úspešne. Michalička a Kniha sa dostali do najužšieho výberu reprezentácie SR na juniorské vrcholy sezóny – Majstrovstvá Európy a sveta.

Autor: Michal Vyšňa - Utorok, 30.06. 2015 - 14:10:43
 (40 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria Majstrovstvá SR a ČR)

Etapové preteky SP v Nitre

Na trojetapových pretekoch Slovenského pohára v Nitre opäť potvrdili členovia Cyklistického spolku Velosprint Žilina svoju dominanciu, keď celkovo zvíťazili v 5 kategóriách. Preteky sa nehodnotili podľa dosiahnutých časov, ale sa bodovalo umiestnenie v jednotlivých etapách. Medzi mladšími žiakmi najviac bodov získal Martin Svrček (vyhral všetky etapy). Medzi žiačkami bolo najlepšia Terezka Kurnická (tiež vyhrala všetky etapy). Starších žiakov porazil Dávid Sikora,  kadetov Matúš Štoček  a kadetky Lucka Michaličková (všetci vyhrali po 2 etapy). Juniorom sa darilo striedavo. Celkovo skončili traja v prvej desiatke, najlepší bol Laco Kniha na 5. mieste. V 1. etape bol Juro Michalička druhý, v 2. etape (časovke) bol Laco Kniha tretí a rovnakú priečku obsadil na záverečnom kritériu aj Tomáš Person.

Autor: Michal Vyšňa - Utorok, 30.06. 2015 - 12:05:12
 (27 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria Regiónom Nitrianskeho kraja)

CyS Žilina na ČP MTB v Peci pod Sněžkou

Horská cyklistikaPre nedostatok pretekov na Slovensku štartovala vybraná skupina horských pretekárov CyS Velosprint Žilina na pretekoch Českého pohára MTB v Peci pod Sněžkou. V sobotu si vyskúšali šprint XCE, s ktorým veľa skúsenosti nemajú. Starší žiak CyS Dávid Sikora sa napriek tomu prebojoval až do finálovej jazdy a skončil tam druhý. Kadet Matúš Štoček vo finále obsadil tiež vynikajúcu 3. priečku. Mladšia žiačka Terka Kurnická medzi staršími žiačkami obsadila výborné 4. miesto. Technicky aj fyzicky ťažké trate nedeľňajšieho XCO sadli Štočekovi, ktorý vyhral kategóriu kadetov a aj Kurnickej, ktorá bola najlepšia medzi mladšími žiačkami. Mladší žiak Matej Svrček sa tiež dostal na stupne pre najlepších, skončil tertí. Výkon kadetky Lucie Michaličkovej poznačilo ľahké zranenie z pádu ešte počas rozjazďovania pred sobotňajšími pretekmi.

Autor: Michal Vyšňa - Streda, 17.06. 2015 - 13:18:10