Ako sa prihlásiť? | Na stiahnutie | Archív článkov | Vyhľadávanie | Kontakty | CyS na Facebooku

Momentka dňa

2. etapa - okruhy Žilina - Hôrky

David Sikora druhý na Malých pretekoch mieru

Cestná cyklistika

Na 45. ročníku Malých pretekov mieru v Lanškroune bolo rekordných 125 pretekárov z 8 európskych štátov, z toho až 44 kadetiek. Cyklistický spolok Velosprint Žilina tu reprezentovali starší žiaci Dávid Sikora a Jakub Hodás a kadetky Lucia Michaličková, Rebeka Gabčíková a Laura Debnárová. V silnej medzinárodnej konkurencii sa nestratili. Záver pretekov vyznel len ako súboj dvoch Slovákov o celkové prvenstvo. Marek Bugár z Nitry sa so Žilinčanom Dávidom Sikorom naťahovali o bonifikačné sekundy na rýchlostných prémiách a aj v cieli. Na prémiách to bolo vyrovnané, ale v cieli etáp mal navrch Bugár. Rozhodla najmä 3. etapa, ktorú Bugár vyhral a Sikora v špurte cca 30 m pred cieľom vo výhodnej pozícii spadol. Výborne išiel aj Jakub Hodás. V dvoch etapách prišiel do cieľa v prvej skupine a celkom dobre zajazdil aj časovku. V poslednej etape sa dostal do úniku vedúcej 8 člennej skupiny a vyhral aj poslednú horskú prémiu (útočil tak na zisk bodkovaného dresu). V zjazde však spadol a nedokázal pokračovať, musel byť ošetrený až v nemocnici. Celkovo preteky nakoniec Bugár vyhral o 21 sekúnd pred Sikorom. Bugár vyhral aj bodovaciu súťaž, v ktorej Sikora skončil 3. Súťaž tímov vyhrala reprezentácia SR aj s pretekármi CyS Sikorom a Hodásom. Kadetka Lucka Michaličková trochu zaváhala v 1. etape, keď odpadla z vedúcej skupiny, kde boli aj 2 kadetky. Aj napriek slabšej časovke si držala 3. pozíciu medzi kadetkami a v poslednej kráľovskej etape si to ešte vylepšila. Do cieľa etapy prišla ako najlepšia kadetka a celkovo postúpila na 2. miesto. Beky Gabčíková sa snažila, ale u nej sa prejavil nedostatok skúsenosti z takýchto pretekov. V poslednej etape sa zaplietla už na začiatku do hromadného pádu a stratu už nedohnala. Laure Debnárovej chýbala výkonnosť najmä v kopcoch a slabšia bola aj v zjazdoch.

Autor: Michal Vyšňa - Streda, 10.06. 2015 - 13:49:34
 (37 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 5 | Fotogaléria Malý závod míru 2015)

Sikora trojnásobným majstrom SR na dráhe

Dráhová cyklistika

Starší žiak Cyklistického spolku Velosprint Žilina Dávid Sikora získal na dráhových majstrovstvách SR, ktoré sa išli opäť na velodróme v Brne, 3 tituly, keď vyhral šprint, stíhačku aj bodovačku. V disciplíne 500 m s pevným štartom skončil druhý. CyS získal  množstvo ďalších medailí, aj keď pre chorobu na majstrovstvách neštartovali výborní kadeti Matúš Štoček a Štefan Michalička a pre reprezentačné povinnosti na ceste ani junior Juro Michalička. Junior Tomáš Person skompletizoval celú zbierku cenných kovov, keď vyhral šprint, druhý bol v bodovačke a tretí na 1 km s pevným štatom. Ďalší žilinský junior Laco Kniha vyhral bodovačku. Kadet Matej Blaško sa musel uspokojiť s dvoma striebrami a žiak Jakub Hodás s jedným bronzom. Všetky disciplíny vyhrala aj kadetka CyS Žilina Lucia Michaličková, ale pre malý počet štartujúcich dievčat jej tituly neboli udelené.

Autor: Michal Vyšňa - Streda, 03.06. 2015 - 09:12:03
 (26 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0)

Ďalšie víťazstva Žilinčanov na ceste

Dve kolá cestného SP v Haluziciach a Hornej Súči patrili opäť pretekárom Cyklistického spolku Žilina, keď v sobotu aj v nedeľu vyhrali 5 zo 7 kategórii, ktoré sa v rámci SP išli. Oba preteky vyhrali mladší žiak CyS Martin Svrček, starší žiak Dávid Sikora, kadetka Lucia Michaličková aj kadet Matúš Štoček. Medzi žiačkami bola v sobotu najlepšia Terka Kunická a v nedeľu Mirka Čišecká. Terka si v nedeľu odskočila na preteky Českého pohára MTB do Prahy, ktoré tiež vyhrala a vedie aj priebežne poradie pohára. Dve druhé miesta za víkend získal kadet Matej Blaško a dve tretie starší žiak Jakub Hodás. Juniori CyS síce nevyhrali, ale veľmi cenná je 3. priečka Jura Michaličku v sobotu, ktorý ešte nebol celkom zotavený z pádu na Pretekoch mieru v Terezíne. Potešili aj výkony Laca Knihu na jeho prvých tohtoročných pretekoch po prekonaní zdravotných problémov. Vyrovnaná výkonnosť prakticky ešte začiatočníka Miloša Vojteka mu priniesla nomináciu na jeho premiéru v reprezentačnom drese na pretekoch Národného pohára UCI vo Švajčiarsku na konci mája. Starší žiaci CyS Dávid Sikora a Jakub Hodás a kadetky Lucia Michaličková, Simona Slivková a Laura Debnárová sa dostali do výberu SR na Malé preteky mieru v Lanškroune začiatkom júna.

Autor: Michal Vyšňa - Piatok, 22.05. 2015 - 13:05:35
 (29 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria SP Haluzice | Fotogaléria SP Horná Súča)

Medzinárodné Preteky mieru kadetov v Jevíčku

Na 5-etapových Pretekoch mieru kadetov v Jevíčku jazdili najlepší pretekári CyS Žilina v popredí takmer 170 členného pelotónu z 12 európskych krajín. Matúš Štoček až do poslednej časovky bojoval o víťazstvo. Nakoniec skončil celkovo tretí s minimálnou stratou 7 sekúnd na prvého Slovinca a 5 sekúnd na druhého Srba. V 2. etape bol Matúš druhý a v dvoch obsadil 3. miesto. Celkovo bol 3. aj vo vrchárskej súťaži o bodkovaný dres a 4. v bodovacej o zelený dres.

Taktiež Matej Blaško až do poslednej časovky bojoval o biely dres najlepšieho mladého pretekára. Trochu slabšia časovka ho v tejto súťaži posunula „až“ na konečné tretiu priečku  za dvoch mladých Dánov. Celkovo Matej obsadil výborné 14. miesto so stratou 1:52 min na víťaza.

Výborne preteky absolvoval aj Štefan Michalička. Len zaváhanie v kráľovskej etape, keď sa neudržal v absolútnom čele pretekov a slabšia časovka ho odsunula z prvej dvadsiatky. Štefan obsadil ako 3. najlepší Slovák v konečnom poradí 36. miesto. Štoček a Blaško preteky odjazdili v tíme reprezentačného výberu SR. Michalička spolu s Kurnickým, Bučkom, Janušom a Comom jazdili v dresoch CyS a boli zaradení do prvého mix tímu SR. Okrem Michaličku sa im veľmi nedarilo.

Autor: Michal Vyšňa - Streda, 13.05. 2015 - 10:44:42
 (32 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria ZMN 2015 Jevíčko)

Výborný úvod sezóny CyS na ceste

Cestná cyklistikaPrípravné preteky v rámci Českého pohára a aj prvé 4 kolá Slovenského pohára 2015 na ceste výborne zvládli pretekári CyS Žilina vo všetkých kategóriách. Priebežne vedúcu pozíciu si v SP suverénne drží mladší žiak Martin Svrček. Konkurovať mu v prvých dvoch kolách dokázal len ďalší pretekár CyS Jakub Slivka, ktorý však pre zranenie musí časť sezóny opäť vynechať. V novozavedenom samostatnom rebríčku žiačok (spoločne mladšie aj staršie žiačky) sú Žilinčanky na prvých šiestich miestach a dominuje mu Terezka Kurnická. Medzi staršími žiakmi je druhý v priebežnom poradí Dávid Sikora, ktorý si ešte len zvyká na nový cestný bicykel s elektrickým radením. Kadetkám s 3 víťazstvami kraľuje zatiaľ Lucka Michaličková. Po dve prvé miesta majú na svojom konte kadeti CyS Matúš Štoček a Matej Blaško. Kadetský rebríček SP vedie Štoček pred Blaškom. U juniorov začal výborne sezónu Tomáš Person víťazstvom v časovke a 2. miestom na ceste v Suchej nad Parnou. Poradie SP je u juniorov trochu skreslené neúčasťou reprezentantov v prvých 2 kolách. Juro Michalička je napriek svojmu 2. a 3. miestu v Dudinciach a Krupine celkovo zatiaľ až 7. Cyklistický spolok Žilina si hneď v úvode vybudoval v poradí mládežníckych klubov výrazný náskok, keď druhý Trenčín na CyS stráca už priepastných 739 bodov.

Autor: Michal Vyšňa - Utorok, 05.05. 2015 - 09:07:05

565 článkov (113 stránok, 5 článkov na stránku)