Ako sa prihlásiť? | Na stiahnutie | Archív článkov | Vyhľadávanie | Kontakty | CyS na Facebooku

Momentka dňa

Starší žiaci na štarte

Blaško aj Š.Michalička výborne v Rakúsku

Cestná cyklistika

Pretekár Cyklistického spolku Velosprint Žilina Matej Blaško obsadil na najväčších kadetských etapových pretekoch v Európe Radjugendtour v Rakúsku celkovo vynikajúce 3. miesto so stratou len 14 sekúnd na víťaza a vyhral súťaž o biely dres pre najlepšieho mladého pretekára, ktorý jazdí v kategórii kadetov prvý rok. Na 5-etapových pretekoch štartovalo 138 pretekárov zo 17 európskych krajín. Blaško si hneď od prvej etapy držal biely dres a jeho zisk potvrdil najmä v 4. etape, ktorou bola síce krátka, ale veľmi náročná časovka do vrchu. V reprezentačnom družstve SR preteky absolvoval aj ďalší žilinský cyklista Štefan Michalička. Aj ten išiel výborne, keď okrem pomoci Blaškovi stihol celkovo skončiť na výbornom 22. mieste a v súťaži o biely dres skončil štvrtý.

Z celkových výsledkov Radjugendtour: 1. T.Steiger (Švajč.) 7:56:39 hod., 2. N.Märkl (Nem.) + 2 s., 3. M.Blaško (SR, CyS Velosprint Žilina) + 14 s., 4. K.Conter (Lux.) + 15 s., 5. J.Eriksson (Šved.) + 17 s., ... 22. Š.Michalička (SR, CyS Velosprint Žilina) + 1:28 min.

Autor: Michal Vyšňa - Pondelok, 17.08. 2015 - 13:48:25
 (23 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0)

Dominancia pretekárov CyS v Šenkviciach

Cestná cyklistikaAj napriek neúčasti dvoch najlepších kadetov (Štoček, M.Blaško) a kadetky Lucky Michaličkovej, ktorí reprezentovali SR na EYOF, opäť pretekári Cyklistického spolku Velopsprint Žilina dominovali takmer vo všetkých kategóriách na ďalšom kole cestného Slovenského pohára v Šenkviciach. Vyhrali kategóriu mladších žiakov – Martin Svrček, žiačok – Terka Kurnická, kadetov – Štefan Michalička a aj juniorov – Juraj Michalička. Druhé miesta k tomu pridali žiačka Mirka Čišecká, starší žiak Dávid Sikora a kadet Pavol Januš. Na tretiu priečku zašpurtoval mladší žiak Dávid Vavřinek, aj keď si doma zabudol tretry a jazdil v teniskách. Rovnaké miesto obsadili ešte aj žiačka Viktória Knapcová a kadetka Laura Debnárová.

Autor: Michal Vyšňa - štvrtok, 06.08. 2015 - 14:08:02
 (41 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 5)

Matúš Štoček strieborný na EYOF

Ďalší historický zápis žilinskej cyklistiky! Matúš Štoček z Cyklistického spolku Velosprint Žilina získal v cestných pretekoch na EYOF v Tbilisi striebornú medailu! Je to historický výsledok aj pre celú slovenskú mládežnícku cyklistiku. V minulosti na EYOF získali Slováci len dve bronzové medaily – v r.1999 Matej Jurčo v cestných pretekoch a v r. 2011 Dávid Zverko v časovke. Aj časovku v Tbilisi zvládol Štoček výborne, obsadil 17. miesto. Ďalší kadet CyS Maťo Blaško skončil v cestných pretekoch na slušnom 44. mieste a v časovke bol 43.

Kadetka CyS Lucka Michaličková vybojovala na ceste tiež krásne 8. miesto v špurte viac ako 40 člennej prvej skupiny. Je to tiež historicky najlepšie umiestnenie slovenskej cyklistky na EYOF. V časovke skončila Lucia 40.

Autor: Michal Vyšňa - Piatok, 31.07. 2015 - 10:20:09
 (50 čitateľov)

15 medailí pre CyS Velosprint Žilina z majstrovstiev SR na MTB

Horská cyklistika

Vrcholom sezóny v disciplíne cross-country MTB na Slovensku boli majstrovské preteky v Dohňanoch. Cyklistický spolok Velosprint Žilina mal medzi štartujúcimi najpočetnejšie zastúpenie a prejavila sa aj kvalita jeho pretekárov. V sobotňajších šprintoch XCE na MTB získali „len“ 2 strieborné medaily zásluhou kadeta Matúša Štočeka (jeho prvá prehra na MTB v tomto roku) a žiačky Terky Kurnickej a dve bronzové zásluhou žiaka Dávida Sikoru a kadetky Lucky Michaličkovej.

V nedeľu v klasickom cross-country k tomu pretekári CyS pridali 4 tituly majstra SR. Martin Svrček bol najlepší medzi mladšími žiakmi, Terka Kurnická medzi mladšími žiačkami, Dávid Sikora medzi staršími žiakmi a Matúš Štoček medzi kadetmi.  Striebro získali mladšia žiačka Mirka Čišecká, staršia žiačka Zuzka Michaličková a aj kadetka Lucka Michaličková. Bronzové priečky obsadili mladšia žiačka Julka Benčová, staršia žiačka Viky Knapcová, kadetka Beky Gabčíková a kadet Tomáš Meriač.

Celkom teda žilinskí mladí cyklisti za víkend získali  4 tituly majstra SR a ďalších 11 medailových umiestnení. CyS Velosprint Žilina si tak udržal  pozíciu najúspešnejšieho mládežníckeho klubu na MTB v rámci  SR.

Teraz to bude treba potvrdiť aj na medzinárodnej scéne – na augustových ME MTB mládeže v Grazi, kde sa z CyS nominovali do reprezentačných výberov SR Sikora, Štoček, Meriač, Kurnický a Lucka Michaličková.

Umiestnenia pretekárov CyS Velosprint Žilina v šprintoch XCE na M SR v Dohňanoch:

dorastenky: 2. T.Kurnická, 3. L.Michaličková, 7. S.Slivková, 8. R.Gabčíková,  9. M.Čišecká, 10. Z.Michaličková,  12. V.Knapcová, 13. E.Knihová, 14. J.Benčová, (A.Hodásová nepostúpila z kvalifikácie),

dorastenci: 2. M.Štoček, 3. D.Sikora, 4. R.Kurnický, 5. T.Meriač, 15. Š.Michalička, 15. J.Hodás,  20. M.Czán, 32. R.Coma, (M.Kmetík, D.Vavřinek, D.Dukát, A.Maslík, P.Tulec, R.Ďurčík a P.Januš nepostúpili z kvalifikácie),

kadetky: 2. L.Michaličková, 3. R.Gabčíková, 4. S.Slivková,

kadeti: 1. M.Štoček, 3. T.Meriač, 4. Š.Michalička, 6. R.Kurnický, 7. P.Januš, 15. M.Czán, 17. R.Coma,

juniori: 8. M.Jakubis.

Autor: Michal Vyšňa - Utorok, 21.07. 2015 - 13:37:13
 (30 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria Majstrovstvá SR MTB Dohňany)

Ďalšie víťazstva CyS v SP MTB

Na výborných technických tratiach v Jahodnej pri Košiciach sa uskutočnili ďalšie dve kolá SP MTB. V sobotu tam boli šprinty XCE a v nedeľu klasické cross-country XCO. Cyklistický spolok Velosprint Žilina na Jahodnej štartoval už v takmer v plnom zložení, čo sa prejavilo dominanciou  jeho pretekárov najmä v kategórii kadetov.

V šprintoch XCE dorastencov (spolu žiaci a kadeti)  vyhral Štoček pred Sikorom a Meriačom. Malé finále o 5. miesto vyhral ešte Kurnický pred Štefanom Michaličkom. Vo finále šprintu dorasteniek trochu sklamala Lucka Michaličková. Porazila ju nielen kadetka Rabatinová, ale aj st. žiačka Paulechová a aj ml. žiačka CyS Terka Kurnická. Malé finále vyhrala Zuzka Michaličková a celkovo 8. skončila Simona Slivková, ktorá sa v rozjazdách zranila na členku.

V nedeľňajšom XCO boli medzi mladší žiakmi najlepší Svrček a Vavřinek. Mladšie žiačky CyS ako obyčajne obsadili celé stupne v poradí Kurnická, Čišecká a Hodásová. Zuzka Michaličková bola 2. medzi st. žiačkami. St. žiaka CyS Sikoru porazil opäť len zahraničný pretekár, tentokrát Poliak. Kadeti tiež obsadili celé stupne. Vyhral Štoček pred Meriačom. Na tretie miesto sa vďaka bezchybnej technike dostal Romčo Kurnický, keď ho v crose porazili okrem pretekárov CyS aj dvaja Poliaci. Kadetka Lucka Michaličková celé preteky odjazdila na dohľad Košičanky Rabatinovej, ale nepodarilo sa jej ju predstihnúť a obsadila tak 2. miesto.

Štoček, Meriač, Kurnický, Sikora a L.Michaličková prakticky potvrdili svoju nomináciu na ME MTB do Rakúska. Hodásovi pre pády preteky v Košiciach nevyšli a o nomináciu bude ešte bojovať na nadchádzajúcich M SR v Dohňanoch.

Autor: Michal Vyšňa - Piatok, 17.07. 2015 - 09:10:57