Ako sa prihlásiť? | Na stiahnutie | Archív článkov | Vyhľadávanie | Kontakty | CyS na Facebooku

Detská Tour Petra Sagana

Momentka dňa

Deti rok nar. 2005 a ml.

Medzinárodné dni cyklistiky v Dubnici

Cestná cyklistikaNa juniorských trojetapových pretekoch v Dubnici nad Váhom predviedli úžasný výkon najlepší kadeti Cyklistického spolku Velosprint Žilina. Prakticky ako jediní zo Slovákov dokázali konkurovať slušnej zahraničnej juniorskej a kadetskej konkurencii – celkom 117 pretekárov z 10 krajín. Do záverečnej etapy nastupoval Matúš Štoček v žltom a druhý v celkovom poradí Matej Blaško mal ísť v bielom (organizátor tento dres zabudol dať vyrobiť). Aj keď v predposlednom stúpaní tretej etapy obaja zaváhali a nechali si odísť troch zahraničných pretekárov, vrátane priebežne tretieho Poliaka, za konečné celkové druhé miesto Matúša Štočeka a víťazstvo v súťaži o najlepšieho kadeta a celkovo piate Mateja Blaška (druhý o biely dres) ich možno len obdivovať. Poradie sa na týchto pretekoch určovalo na základe získaných bodov za umiestnenie v jednotlivých etapách a Štoček skončil druhý o jediný bod. Za odvedenú prácu domestikov v poslednej etape si zaslúžia absolutórium aj pretekári CyS Tomáš Person, Miloš Vojtek a Števo Michalička, ktorí zlikvidovali predchádzajúci únik trojice pretekárov. Prekvapujúco dobre túto ťažkú etapu absolvovali aj ďalší kadeti CyS Tomáš Meriač, Richard Coma, a Pavol Januš. Pritom Blaško, Meriač, Michalička a Coma sú ročník narodenia 2000 a rovnocenne pretekali s juniormi aj takmer o 4 roky staršími.

Autor: Michal Vyšňa - Utorok, 08.09. 2015 - 13:34:02
 (39 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria MDC Dubnica nad Váhom)

Žilinskí cyklisti majstrami aj v tímových časovkách

Cestná cyklistika

Svoju dominanciu v súčasnom slovenskom mládežníckom peletóne potvrdili pretekári z Cyklistického spolku Velosprint Žilina aj na Majstrovstvách SR v tímových časovkách, ktoré zorganizoval bývalý žilinský cyklista Martin Riška spolu s obcou Teplička nad Váhom na okruhu okolo firmy Kia. Mladší žiaci, žiačky a kadetky mali majstrovstvá v časovke dvojíc a ostatné kategórie bojovali o titul vo štvoriciach. Medzi mladšími žiakmi sa majstrami SR stala dvojica CyS Martin Svrček a Jakub Slivka. Žiačkam a kadetkám nakoniec pre malý počet štartujúcich klubov tituly neudelili. V rámci Slovenského pohára boli ale najlepšie Žilinčanky Tereza Kurnická a Zuzana Michaličková medzi žiačkami a Rebeka Gabčíková a Lucia Michaličková medzi kadetkami. Žilinskí starší žiaci v zložení Dávid Sikora, Jakub Hodás, Matej Kmetík a Daniel Dukát podali nie celkom vyrovnaný výkon a to im stačilo „len“ na zisk striebra. Naopak kadeti CyS „A“ Matúš Štoček, Štefan Michalička, Matej Blaško a Tomáš Meriač išli za titulom majstra SR neohrozene od začiatku časovky. Ziskom bronzu sa k ním pridalo ešte aj družstvo kadetov CyS „B“ v zložení Patrik Podolák, Pavol Januš, Richard Coma a Roman Kurnický. Juniorské družstvo CyS, ktoré tvorili Ladislav Kniha, Tomáš Person, Juraj Michalička a Miloš Vojtek, sa dlho o vedenie naťahovalo so Športovým Gymnáziom Trenčín, ale svojou vyrovnanosťou, keď ako jediné prišlo až do cieľa vo štvorici, v závere nakoniec rozhodlo o zisku titulu s celkom slušným náskokom.

Autor: Michal Vyšňa - Utorok, 08.09. 2015 - 09:56:08
 (40 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria MSR v časovke družstiev a dvojíc)

Kritérium „Rajecké Teplice 2015"

V centre Rajeckých Teplíc sa s výraznou podporou mesta uskutočnilo cyklistické kritérium „Rajecké Teplice 2015“. Po pretekoch detí, ktoré Cyklistický spolok Velosprint Žilina pripravil v spolupráci s neziskovou organizáciou Alizea – radosť deťom a hotelom SKALKA, nasledovali preteky Slovenského pohára pre licencovaných pretekárov všetkých kategórii od mladších žiakov až po mužov. Okrem všetkých slovenských klubov tu štartovali aj českí a maďarskí cyklisti a ako je už v posledných rokoch zvykom, aj reprezentanti Saudskej Arábie. Medzi najmladšími záujemcami o cyklistiku, ktorých sa na štarte zišlo viac ako 70, boli najlepší vo svojich kategóriách: P.Kadúc, J.Lauko, Š.Michaličková, J.Benča, T.Ciriaková, B.Holic, K.Pažická, R.Ďurčík, V.Podoláková a E.Kavecký. V pretekoch Slovenského pohára mládeže úspechy žali najmä pretekári z Cyklistického spolku Žilina, keď svoje kategórie vyhrali Jakub Slivka, Zuzka Michaličková aj Matúš Štoček. Medzi juniormi Tomáš Person  skončil tretí ako najlepší Slovák za dvoma maďarskými cyklistami. Hlavnú kategóriu mužov ovládli pretekári kontinentálneho tímu CK Banská Bystrica, ktorí si rozdelili prvé 3 miesta. Štvrtý v týchto pretekoch skončil Denis Baška z tímu Firefly, kde je športovým riaditeľom odchovanec žilinskej cyklistiky Matej Vyšňa.

Za úspešný priebeh kritéria je potrebné poďakovať  okrem členov CyS  Žilina a pracovníkom Mestského úradu Rajecké Teplice aj obetavým  dobrovoľníkom.

Na technické zabezpečenie a na ceny pre najlepších finančne alebo materiálne prispeli okrem mesta Rajecké Teplice a  n.o.Alizea-radosť deťom aj firmy, spoločnosti resp. podnikatelia: KORATEX, ENERGODATA s.r.o., hotel SKALKA, ALAN A.Jakisch, LIBEX,  COOP JEDNOTA,   Kofola a.s.,  K.H. s.r.o., kamenárstvo HOSPOL,  MON CAFÉ, pekareň KROASAN, lekáreň Mária, potraviny LIMARO a rodina Mičurová. Všetkým sponzorom ďakujeme.

Autor: Michal Vyšňa - Utorok, 08.09. 2015 - 09:51:49
 (35 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria Rajecké Teplice 2015)

9 titulov majstrov SR na ceste pre členov CyS

Na cestných majstrovstvách SR žiakov a kadetov v okolí Žiaru nad Hronom dosiahli pretekári Cyklistického spolku Velosprint Žilina ďalší historický úspech. Získali tu z časovky a cestných pretekov neuveriteľných 9 titulov majstrov SR a k tomu pridali množstvo strieborných a bronzových medailí. Pritom najlepší kadeti mali v nohách celotýždňové ME MTB, resp. 5-etapové cestné preteky v Rakúsku. Oba tituly si privlastnili mladší žiak Martin Svrček, kadetka Lucia Michaličková a kadet Matúš Štoček. Okrem toho v časovke boli najlepší starší žiak Dávid Sikora a žiačka Tereza Kurnická. Titul z cestných pretekov pridala žiačka Zuzana Michaličková. V cestných majstrovských pretekoch svoju prevahu dokumentoval CyS v kategórii mladších žiakov a žiačok obsadením celých stupňov víťazov. To by pri slabšej konkurencii v týchto najmladších kategóriách nebolo až také prekvapujúce, ale umiestnenie kadetov z jedného klubu na prvých šiestich miestach, tak ako to dokázali pretekári CyS, si história slovenskej mládežníckej cyklistiky nepamätá. Juniori mali v rámci týchto pretekov Slovenský pohár a Žilinčania tu tiež zbierali výborné umiestnenia.

Autor: Michal Vyšňa - Piatok, 21.08. 2015 - 09:12:18
 (44 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria MSR Žiar nad Hronom)

Všestranný Matúš Štoček

Horská cyklistika

Kadet cyklistického spolku Velosprint Žilina Matúš Štoček potvrdil opäť svoju cyklistickú všestrannosť. Po necelých dvoch týždňoch od zisku striebra v cestných pretekoch na európskej olympiáde mládeže EYOF v Gruzínsku štartoval na ME MTB mládeže v Rakúsku a taktiež tu bojoval s najlepšími európskymi kadetmi o najvyššie priečky. ME MTB mládeže je pritom veľmi náročné podujatie, ktoré sa skladá zo 4 rôznych disciplín na horských bicykloch a celkové poradie sa určuje na základe súčtu umiestnení v týchto v jednotlivých častiach. Štoček jednu časť vyhral – preteky cross-country na dlhom okruhu, v ďalšej – klasických pretekoch MTB, skončil druhý, v kombinácii bodovaných technických sekcii a pretekov na okruhu obsadil 15. miesto. Len slabší výkon spolujazdcov z reprezentačného tímu v štafetách, kde obsadili 23. miesto, ho stál medailu. Matúš Štoček nakoniec so súčtom 41  bodov skončil na ME MTB celkovo na výbornom 8. mieste zo 117 štartujúcich z 13 európskych krajín. Ďalší pretekári CyS Velosprint Žilina nedosiahli na ME MTB už také výrazné úspechy, ale ani vyslovene nesklamali. Taktiež všestranná kadetka Lucia Michaličková po 8. mieste v cestných pretekoch na EYOF na ME MTB skončila celkovo 33. Starší žiak Dávid Sikora jednu časť ME MTB ukončil na vynikajúcom 4. mieste, ale v ostatných mal technické problémy a celkovo obsadil 36. miesto. Ďalší kadeti CyS Tomáš Meriač a Roman Kurnický obsadili celkovo na ME 58. resp. 71. priečku, ale obaja zostávajú v tejto kategórii aj na budúcu sezónu, takže si umiestnenie môžu vylepšiť.

Autor: Michal Vyšňa - štvrtok, 20.08. 2015 - 12:27:23