Cyklistický spolok Žilina
Ako sa prihlásiť? | Na stiahnutie | Archív článkov | Vyhľadávanie | Kontakty | CyS na Facebooku

  Súčasní sponzori
  Aktuality
  Najbližšie preteky
  Detská Tour Petra Sagana

Momentka dňa


Nábor

Nábor


 Žilinskí cyklisti výborní na dráhe


Dráhová cyklistika

Pretekári Cyklistického spolku Žilina v tejto sezóne v rámci všestrannej cyklistickej prípravy štartovali na dráhe okrem majstrovstiev SR a 4 kôl Brnenského pohára aj na dvoch medzinárodných bodovacích pretekoch na brnenskej dráhe a jednom na dráhe v Prostějove. Aj bez modernejšieho dráhového vybavenia a špeciálneho tréningu dosiahli niekoľko výborných umiestnení. Najúspešnejší bol starší žiak Dávid Sikora, ktorý skončil tretí v silnej medzinárodnej konkurencii v etapových bodovacích pretekoch v Brne, získal 3 tituly majstra SR a jedno majstrovské striebro a vyhral celkovo  Brnenský aj Slovenský pohár na dráhe. Junior CyS Tomáš Person si z dráhových majstrovstiev SR odniesol celú kolekciu medailí – zlato, striebro aj bronz a tiež vyhral celkovo Brnenský  aj Slovenský pohár. Slovenský pohár vyhrala aj kadetka CyS Lucia Michaličková. Najlepšia bola aj vo všetkých disciplínach na majstrovstvách SR, ale pre malý počet štartujúcich kadetiek jej tituly neudelili. Kadet Matúš Štoček vyhral tiež celkovo Brnenský pohár. Na majstrovstvách SR na dráhe Štoček pre chorobu neštartoval a tak mu chýbali body aj do Slovenského pohára.

V celkovom poradí klubov Slovenského pohára na dráhe vyhral Cyklistický spolok Žilina pred Trenčínom, Trnavou a Dubnicou.

 


 Autor: Michal Vyšňa - Streda, 21.10. 2015 - 13:22:10
 (35 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria Vyhodnotenie Brněnského dráhového pohára)

 Žilinčania úspešní aj v Prahe


Cestná cyklistika

K slávnemu víkendu pre žilinskú cyklistiku prispela aj malá výprava cestárov Cyklistického spolku Velosprint Žilina na finálových pretekoch Českého pohára v Prahe. Mladší žiak CyS Jakub Slivka vyhral v sobotu časovku a aj v nedeľu po sólovom úniku cestné preteky na krátkom mestskom okruhu. Špurt menšej prvej skupiny v nedeľu vyhral trochu prekvapivo junior CyS Tomáš Person. Kadet Matej Blaško prišiel na cestných pretekoch do cieľa na výbornom druhom mieste.


 Autor: Michal Vyšňa - Piatok, 02.10. 2015 - 13:39:25
 (74 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria ČP Praha)

 Finále SP MTB v Udiči


Horská cyklistika

Sezónu MTB ukončili pretekári Cyklistického spolku Velosprint Žilina účasťou na finálových pretekoch SP MTB v Udiči. Na ťažkej rozbahnenej trati, na akej sa nejazdilo celý rok, potvrdili favoriti z CyS svoje postavenie v priebežnom poradí pohára. Posledné kolo SP vyhrali Martin Svrček, Terka Kurnická aj Matúš Štoček. Len starší žiak Dávid Sikora vďaka strate z technických sekcii napriek víťazstvu v pretekoch cross-country obsadil v Udiči 2. miesto, ale na jeho celkové víťazstvo v SP MTB 2015 mu to bohato stačilo. Na štarte chýbali súrodenci Michaličkovci, ktorí už ukončili sezónu a boli na dovolenke.

 

 


 Autor: Michal Vyšňa - Piatok, 02.10. 2015 - 13:27:58
 (61 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0)

 Žilinské Dni cyklistiky na Spiši


Cestná cyklistika

Posledné dvojkolo Slovenského pohára na ceste v rámci Dni cyklistiky na Spiši ovládli medzi žiakmi a kadetmi opäť pretekári Cyklistického spolku Velosprint Žilina. Sobotňajšiu časovku do vrchu na Grajnár vyhrali Martin Svrček medzi mladšími žiakmi, Dávid Sikora medzi staršími žiakmi, Miriama Čišecká medzi žiačkami, Lucia Michaličková medzi kadetkami a aj Matúš Štoček medzi kadetmi. V nedeľňajšom kritériu v centre Spišskej Novej Vsi si to zopakovali Lucia Michaličková aj Matúš Štoček. Z mladších žiakov bol tentokrát najlepší ďalší žilinský pretekár Jakub Slivka a zo starších žiakov Jakub Hodás. Žiačka CyS Julka Benčová na kritériu prekvapila ostatné súperky a zaznamenala svoje prvé tohtoročné víťazstvo. Česť žilinských juniorov hájil len slušným 3. miestom v časovke Juraj Michalička. Na kritériu zostal v prvej skupine len Tomáš Person a ten sám na prevahu juniorov zo Žiaru nestačil.


 Autor: Michal Vyšňa - Utorok, 22.09. 2015 - 10:23:30
 (45 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria Dni cyklistiky na Spiši)

 Ďalšie tituly majstrov SR pre pretekárov CyS


Cestná cyklistikaO posledné tohtoročné tituly majstrov SR na ceste sa bojovalo v časovke do vrchu na Veľkú Javorinu. Zbierku titulov si rozšírili viacerí pretekári CyS Velosprint Žilina. V časovke boli najlepší mladší žiak Martin Svrček, mladšia žiačka Zuzka Michaličková a aj kadetka Lucia Michaličková. Medzi kadetmi zvíťazil trochu prekvapujúco Matej Blaško a získal tak svoj tohtoročný prvý individuálny titul majstra SR. Čas, ktorý Matej dosiahol, bol lepší aký zajazdil najlepší junior. Pretekári CyS získali ešte aj 4 strieborné a 2 bronzové medaily.

 Autor: Michal Vyšňa - Piatok, 18.09. 2015 - 10:42:19
 (40 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0)

565 článkov (113 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 3 | 4 | 5 ]
Prejsť na:

© 2007 - 2013 Cyklistický spolok Žilina.
Nové články si môžete pozerať cez nasledujúce RSS kanály: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml alebo atom.xml. Prihlásiť.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0,23 sekúnd