Cyklistický spolok Žilina
Ako sa prihlásiť? | Na stiahnutie | Archív článkov | Vyhľadávanie | Kontakty | CyS na Facebooku

  Súčasní sponzori
  Aktuality
  Najbližšie preteky
  Detská Tour Petra Sagana

Momentka dňa


Víťazka 4.etapy Lucka

Víťazka 4.etapy Lucka


 Blaško majstrom SR v cyklokrose


Cyklokros

Kadet Cyklistického spolku Žilina Matej Blaško sa stal v Košiciach majstrom SR v cyklokrose. Žiačka Terka Kurnická získala striebro v spoločnej kategórii s kadetkami a to bola len jej druhá prehra v tejto krosovej sezóne. Obaja pritom išli na M SR bez špeciálnej prípravy necelý týždeň po absolvovaní ťažkého sústredenia v Tatrách zameraného na rozvoj všeobecnej vytrvalosti. Medailová zbierka CyS mohla byť aj väčšia, ale juniorovi Štočekovi sa dva dni pred štartom pokazil bicykel a nepodarilo sa pre neho zohnať adekvátnu náhradu. Rovnako dopadol aj ďalší kadet CyS Tomáš Meriač. Majstrovské preteky celkom dobre zvládla žiačka CyS Miriama Čišecká. V spoločnej kategórii s kadetkami skončila piata a zo žiačok bola tretia. Naopak trochu sklamal  kadet Roman Kurnický. Mal medailové ambície, veď v tejto sezóne dve kolá Slovenského pohára vyhral, ale nakoniec obsadil až 7. miesto.

 


 Autor: Michal Vyšňa - Piatok, 11.12. 2015 - 09:10:16
 (50 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria MSR v cyklokrose Košice)

 Historická sezóna pre žilinských cestných cyklistov


Cestná cyklistika

Sezóna 2015 sa do histórie žilinskej cestnej cyklistiky zapíše zlatými písmenami. K titulu majstra sveta Peťa Sagana a štartu ďalších dvoch Žilinčanov na majstrovstvách sveta v kategórii elite sa svojimi vynikajúcimi výkonmi pridali aj mladí pretekári Cyklistického spolku Žilina. Opäť výrazne žiaril najmä kadet Matúš Štoček. Na olympiáde mládeže  EYOF v Tbilisi získal pre slovenskú a žilinskú cyklistiku historicky prvé striebro z cestných pretekov. Na výborne obsadených 5-etapových medzinárodných Pretekoch mieru kadetov v Čechách skončil Štoček celkovo tretí s minimálnou stratou 7 sekúnd na víťaza. Na Slovensku mu dokázal trochu konkurovať len ďalší kadet CyS Matej Blaško. Štoček získal titul majstra SR v cestných pretekoch a časovke jednotlivcov a Blaško v časovke do vrchu. Obaja spolu s Kurnickým a Meriačom sa tešili z titulu v tímovej časovke. Matej Blaško sa tiež presadil aj v zahraničí. Na najväčších etapových pretekoch kadetov Radjugendtour v Rakúsku skončil celkovo tretí a získal dres pre najlepšieho mladého pretekára. Konečné poradie seriálu Slovenského pohára kadetov Štoček vyhral a Blaško obsadil 2. miesto. Z dievčat CyS Žilina sa najviac darilo kadetke Lucii Michaličkovej. Tá na EYOF v Gruzinsku v cestných pretekoch skončila na krásnom 8. mieste, čo je historicky najlepšie umiestnenie slovenskej cyklistky na takomto významnom podujatí. V konečnom poradí medzinárodných etapových Malých pretekoch mieru v Čechách obsadila Lucia výborné 2. miesto. Slovenský pohár celkovo vyhrala a získala aj titul majsterky SR v cestných pretekoch, časovke, časovke do vrchu a spolu s Rebekou Gabčíkovou aj v časovke dvojíc. Veľmi cenný je aj titul juniorského majstra Slovenska v cestných pretekoch, ktorý na domácej trati v Žiline získal junior CyS Juraj Michalička. Juro reprezentoval SR aj na ME, majstrovstvách sveta a viacerých pretekoch Národného pohára UCI, ale tam sa výraznejšie nepresadil. Najlepšie skončil na 10. mieste v etape na pretekoch UCI v Nemecku. Aj juniori CyS Žilina v zložení Juro Michalička, Tomáš Person, Miloš Vojtek a Ladislav Kniha boli najlepší v tímovej časovke na majstrovstvách SR. V tejto sezóne sa darilo aj najmladším pretekárom CyS. Mladší žiak Martin Svrček vyhral celkové hodnotenie Slovenského pohára, získal titul majstra SR na ceste, v časovke, v časovke do vrchu a s Jakubom Slivkom aj v časovke dvojíc. Žiačka Tereza Kurnická tiež získala Slovenský pohár a titul majsterky SR v časovke. Jej tímová spolujazdkyňa Zuzana Michaličková ju predstihla na majstrovských pretekoch na ceste aj v časovke do vrchu. Obe spolu boli najlepšie v časovke dvojíc. Zo starších žiakov CyS bol najlepší Dávid Sikora, ktorý získal titul majstra SR v časovke a v Slovenskom pohári skončil druhý.

Dominancia mladých žilinských pretekárov  sa prejavila najviac v konečnom hodnotení Slovenského pohára mládeže v súťaži klubov. CyS tu vyhral s priepastným náskokom viac ako 3700 bodov pred MŠK Žiar nad Hronom. Zvíťaziť v hodnotení mládežníckych klubov sa podarilo CyS Žilina najmä zásluhou trénerov Milana Novosada, Michala Vyšňu a Ivany Benčovej už po neuveriteľný 9. rok za sebou.

 


 Autor: Michal Vyšňa - Utorok, 10.11. 2015 - 13:48:28
 (96 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 5 | Fotogaléria Vyhodnotenie Slovenského pohára mládeže)

 Veľmi úspešná sezóna MTB pre CyS Žilina


Horská cyklistika

Sezóna 2015 na horských bicykloch bola pre mladých pretekárov Cyklistického spolku Žilina veľmi úspešná a to nielen v rámci SR, ale aj z medzinárodného hľadiska. Vynikal najmä kadet Matúš Štoček, ktorý dokázal vyhrať jednu časť – preteky XCO na dlhom okruhu na Majstrovstvách Európy MTB v Rakúsku, v ďalšej časti ME – klasických pretekoch XCO obsadil vynikajúce 2. miesto a celkovo skončil ôsmy. Štoček vyhral aj dve kolá českého pohára MTB a už ako samozrejmosť k tomu pridal víťazstvá vo všetkých kolách a tým aj prvé miesto v celkovom poradí Slovenského pohára MTB a zisk titulu majstra SR v pretekoch cross-country MTB. Podobne aj mladšia žiačka CyS Tereza Kurnická vyhrala suverénne Slovenský pohár, získala titul majsterky SR a zvíťazila v 3 kolách Českého pohára. Slovenské double na MTB, zisk Slovenského pohára aj titulu majstra SR, zaznamenali aj ďalší pretekári CyS Žilina – mladší žiak Martin Svrček a starší žiak Dávid Sikora.  

Suverenita CyS Žilina sa prejavila v poradí mládežníckych klubov v rámci Slovenského pohára MTB 2015. CyS toto hodnotenie vyhral s priepastným náskokom viac ako 3600 bodov pred klubom JUMP SPORT Košice.

 


 Autor: Michal Vyšňa - Piatok, 30.10. 2015 - 10:41:36
 (44 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria Vyhodnotenie Slovenského pohára MTB XCO mládeže)

 Slovenský pohár 2015 v cyklokrose v polovičke


Cyklokros Sezóna cyklokrosu na Slovensku je v práve v polovičke. Z pretekárov Cyklistického spolku Žilina sa mu venujú len niektorí a pre väčšinu slúži hlavne na spestrenie zimnej prípravy a na zlepšenie technických schopností pri ovládaní bicykla na rôznych povrchoch. Napriek tomu členovia CyS dosahujú aj výborné umiestnenia. Žiačka Terka Kurnická vyhrala zatiaľ všetky kolá SP, na ktorých štartovala. Vedie aj priebežné poradie a to súťaži v spoločnej kategórii s kadetkami. Jej brat, kadet Roman Kurnický, dokázal zatiaľ vyhrať 2 kolá a taktiež priebežné poradie vedie. Vedenie mu prenechal ďalší žilinský kadet Matej Blaško. Ten po 3 víťazstvách niektoré kolá vynechal a priebežne je štvrtý. Junior CyS Matúš Štoček štartoval zatiaľ na dvoch krosových pretekoch a s bilanciou jedného víťazstva a jedného 2. miesta je priebežne v SP jedenásty. V súťaží mládežníckych klubov je CyS Žilina zatiaľ na druhom mieste.

 Autor: Michal Vyšňa - štvrtok, 29.10. 2015 - 13:54:55
 (33 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria SP Raková)

 Žilinskí cyklisti výborní na dráhe


Dráhová cyklistika

Pretekári Cyklistického spolku Žilina v tejto sezóne v rámci všestrannej cyklistickej prípravy štartovali na dráhe okrem majstrovstiev SR a 4 kôl Brnenského pohára aj na dvoch medzinárodných bodovacích pretekoch na brnenskej dráhe a jednom na dráhe v Prostějove. Aj bez modernejšieho dráhového vybavenia a špeciálneho tréningu dosiahli niekoľko výborných umiestnení. Najúspešnejší bol starší žiak Dávid Sikora, ktorý skončil tretí v silnej medzinárodnej konkurencii v etapových bodovacích pretekoch v Brne, získal 3 tituly majstra SR a jedno majstrovské striebro a vyhral celkovo  Brnenský aj Slovenský pohár na dráhe. Junior CyS Tomáš Person si z dráhových majstrovstiev SR odniesol celú kolekciu medailí – zlato, striebro aj bronz a tiež vyhral celkovo Brnenský  aj Slovenský pohár. Slovenský pohár vyhrala aj kadetka CyS Lucia Michaličková. Najlepšia bola aj vo všetkých disciplínach na majstrovstvách SR, ale pre malý počet štartujúcich kadetiek jej tituly neudelili. Kadet Matúš Štoček vyhral tiež celkovo Brnenský pohár. Na majstrovstvách SR na dráhe Štoček pre chorobu neštartoval a tak mu chýbali body aj do Slovenského pohára.

V celkovom poradí klubov Slovenského pohára na dráhe vyhral Cyklistický spolok Žilina pred Trenčínom, Trnavou a Dubnicou.

 


 Autor: Michal Vyšňa - Streda, 21.10. 2015 - 13:22:10
 (31 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria Vyhodnotenie Brněnského dráhového pohára)

564 článkov (113 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Prejsť na:

© 2007 - 2013 Cyklistický spolok Žilina.
Nové články si môžete pozerať cez nasledujúce RSS kanály: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml alebo atom.xml. Prihlásiť.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0,23 sekúnd