Ako sa prihlásiť? | Na stiahnutie | Archív článkov | Vyhľadávanie | Kontakty | CyS na Facebooku

Momentka dňa

Starší žiaci na štarte

20 víťazstiev CyS Žilina v cyklokrosovom SP

Cyklokros

Pretekári Cyklistického spolku Žilina dosiahli v jednotlivých kolách Slovenského pohára 2015 v cyklokrose celkom 20 víťazstiev. Je to najviac zo všetkých mládežníckych klubov, ktoré sa SP zúčastnili. Pritom nik z CyS neabsolvoval celý seriál. Všetci cyklokros kombinovali so  všeobecnou  prípravou na nasledujúcu cestnú a horskú sezónu. Najviac víťazstiev – osem - dosiahla žiačka CyS Terka Kurnická, ktorá aj pohár v celkovom hodnotení vyhrala. Sedem víťazstiev si pripísal kadet CyS Matej Blaško a dve ďalší kadet Roman Kurnický. Tri prvé miesta z piatich štartov získal junior CyS Matúš Štoček. V súťaži mládežníckych klubov CyS Žilina skončil na treťom mieste za Podbrezovou a Popradom.

Autor: Michal Vyšňa - Piatok, 18.12. 2015 - 08:52:04
 (81 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria SP Terchová | Fotogaléria SP Ružomberok | Fotogaléria ČP Uničov | Fotogaléria SP Dolná Krúpa | Fotogaléria SP Trnava | Fotogaléria Celkové vyhodnotenie SP CX 2015/2016)

Blaško majstrom SR v cyklokrose

Cyklokros

Kadet Cyklistického spolku Žilina Matej Blaško sa stal v Košiciach majstrom SR v cyklokrose. Žiačka Terka Kurnická získala striebro v spoločnej kategórii s kadetkami a to bola len jej druhá prehra v tejto krosovej sezóne. Obaja pritom išli na M SR bez špeciálnej prípravy necelý týždeň po absolvovaní ťažkého sústredenia v Tatrách zameraného na rozvoj všeobecnej vytrvalosti. Medailová zbierka CyS mohla byť aj väčšia, ale juniorovi Štočekovi sa dva dni pred štartom pokazil bicykel a nepodarilo sa pre neho zohnať adekvátnu náhradu. Rovnako dopadol aj ďalší kadet CyS Tomáš Meriač. Majstrovské preteky celkom dobre zvládla žiačka CyS Miriama Čišecká. V spoločnej kategórii s kadetkami skončila piata a zo žiačok bola tretia. Naopak trochu sklamal  kadet Roman Kurnický. Mal medailové ambície, veď v tejto sezóne dve kolá Slovenského pohára vyhral, ale nakoniec obsadil až 7. miesto.

Autor: Michal Vyšňa - Piatok, 11.12. 2015 - 09:10:16
 (86 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria MSR v cyklokrose Košice)

Historická sezóna pre žilinských cestných cyklistov

Cestná cyklistika

Sezóna 2015 sa do histórie žilinskej cestnej cyklistiky zapíše zlatými písmenami. K titulu majstra sveta Peťa Sagana a štartu ďalších dvoch Žilinčanov na majstrovstvách sveta v kategórii elite sa svojimi vynikajúcimi výkonmi pridali aj mladí pretekári Cyklistického spolku Žilina. Opäť výrazne žiaril najmä kadet Matúš Štoček. Na olympiáde mládeže  EYOF v Tbilisi získal pre slovenskú a žilinskú cyklistiku historicky prvé striebro z cestných pretekov. Na výborne obsadených 5-etapových medzinárodných Pretekoch mieru kadetov v Čechách skončil Štoček celkovo tretí s minimálnou stratou 7 sekúnd na víťaza. Na Slovensku mu dokázal trochu konkurovať len ďalší kadet CyS Matej Blaško. Štoček získal titul majstra SR v cestných pretekoch a časovke jednotlivcov a Blaško v časovke do vrchu. Obaja spolu s Kurnickým a Meriačom sa tešili z titulu v tímovej časovke. Matej Blaško sa tiež presadil aj v zahraničí. Na najväčších etapových pretekoch kadetov Radjugendtour v Rakúsku skončil celkovo tretí a získal dres pre najlepšieho mladého pretekára. Konečné poradie seriálu Slovenského pohára kadetov Štoček vyhral a Blaško obsadil 2. miesto. Z dievčat CyS Žilina sa najviac darilo kadetke Lucii Michaličkovej. Tá na EYOF v Gruzinsku v cestných pretekoch skončila na krásnom 8. mieste, čo je historicky najlepšie umiestnenie slovenskej cyklistky na takomto významnom podujatí. V konečnom poradí medzinárodných etapových Malých pretekoch mieru v Čechách obsadila Lucia výborné 2. miesto. Slovenský pohár celkovo vyhrala a získala aj titul majsterky SR v cestných pretekoch, časovke, časovke do vrchu a spolu s Rebekou Gabčíkovou aj v časovke dvojíc. Veľmi cenný je aj titul juniorského majstra Slovenska v cestných pretekoch, ktorý na domácej trati v Žiline získal junior CyS Juraj Michalička. Juro reprezentoval SR aj na ME, majstrovstvách sveta a viacerých pretekoch Národného pohára UCI, ale tam sa výraznejšie nepresadil. Najlepšie skončil na 10. mieste v etape na pretekoch UCI v Nemecku. Aj juniori CyS Žilina v zložení Juro Michalička, Tomáš Person, Miloš Vojtek a Ladislav Kniha boli najlepší v tímovej časovke na majstrovstvách SR. V tejto sezóne sa darilo aj najmladším pretekárom CyS. Mladší žiak Martin Svrček vyhral celkové hodnotenie Slovenského pohára, získal titul majstra SR na ceste, v časovke, v časovke do vrchu a s Jakubom Slivkom aj v časovke dvojíc. Žiačka Tereza Kurnická tiež získala Slovenský pohár a titul majsterky SR v časovke. Jej tímová spolujazdkyňa Zuzana Michaličková ju predstihla na majstrovských pretekoch na ceste aj v časovke do vrchu. Obe spolu boli najlepšie v časovke dvojíc. Zo starších žiakov CyS bol najlepší Dávid Sikora, ktorý získal titul majstra SR v časovke a v Slovenskom pohári skončil druhý.

Dominancia mladých žilinských pretekárov  sa prejavila najviac v konečnom hodnotení Slovenského pohára mládeže v súťaži klubov. CyS tu vyhral s priepastným náskokom viac ako 3700 bodov pred MŠK Žiar nad Hronom. Zvíťaziť v hodnotení mládežníckych klubov sa podarilo CyS Žilina najmä zásluhou trénerov Milana Novosada, Michala Vyšňu a Ivany Benčovej už po neuveriteľný 9. rok za sebou.

Autor: Michal Vyšňa - Utorok, 10.11. 2015 - 13:48:28
 (133 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 5 | Fotogaléria Vyhodnotenie Slovenského pohára mládeže)

Veľmi úspešná sezóna MTB pre CyS Žilina

Horská cyklistika

Sezóna 2015 na horských bicykloch bola pre mladých pretekárov Cyklistického spolku Žilina veľmi úspešná a to nielen v rámci SR, ale aj z medzinárodného hľadiska. Vynikal najmä kadet Matúš Štoček, ktorý dokázal vyhrať jednu časť – preteky XCO na dlhom okruhu na Majstrovstvách Európy MTB v Rakúsku, v ďalšej časti ME – klasických pretekoch XCO obsadil vynikajúce 2. miesto a celkovo skončil ôsmy. Štoček vyhral aj dve kolá českého pohára MTB a už ako samozrejmosť k tomu pridal víťazstvá vo všetkých kolách a tým aj prvé miesto v celkovom poradí Slovenského pohára MTB a zisk titulu majstra SR v pretekoch cross-country MTB. Podobne aj mladšia žiačka CyS Tereza Kurnická vyhrala suverénne Slovenský pohár, získala titul majsterky SR a zvíťazila v 3 kolách Českého pohára. Slovenské double na MTB, zisk Slovenského pohára aj titulu majstra SR, zaznamenali aj ďalší pretekári CyS Žilina – mladší žiak Martin Svrček a starší žiak Dávid Sikora.

Suverenita CyS Žilina sa prejavila v poradí mládežníckych klubov v rámci Slovenského pohára MTB 2015. CyS toto hodnotenie vyhral s priepastným náskokom viac ako 3600 bodov pred klubom JUMP SPORT Košice.

Autor: Michal Vyšňa - Piatok, 30.10. 2015 - 10:41:36
 (84 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria Vyhodnotenie Slovenského pohára MTB XCO mládeže)

Slovenský pohár 2015 v cyklokrose v polovičke

Cyklokros Sezóna cyklokrosu na Slovensku je v práve v polovičke. Z pretekárov Cyklistického spolku Žilina sa mu venujú len niektorí a pre väčšinu slúži hlavne na spestrenie zimnej prípravy a na zlepšenie technických schopností pri ovládaní bicykla na rôznych povrchoch. Napriek tomu členovia CyS dosahujú aj výborné umiestnenia. Žiačka Terka Kurnická vyhrala zatiaľ všetky kolá SP, na ktorých štartovala. Vedie aj priebežné poradie a to súťaži v spoločnej kategórii s kadetkami. Jej brat, kadet Roman Kurnický, dokázal zatiaľ vyhrať 2 kolá a taktiež priebežné poradie vedie. Vedenie mu prenechal ďalší žilinský kadet Matej Blaško. Ten po 3 víťazstvách niektoré kolá vynechal a priebežne je štvrtý. Junior CyS Matúš Štoček štartoval zatiaľ na dvoch krosových pretekoch a s bilanciou jedného víťazstva a jedného 2. miesta je priebežne v SP jedenásty. V súťaží mládežníckych klubov je CyS Žilina zatiaľ na druhom mieste.

Autor: Michal Vyšňa - štvrtok, 29.10. 2015 - 13:54:55