Cyklistický spolok Žilina
Ako sa prihlásiť? | Na stiahnutie | Archív článkov | Vyhľadávanie | Kontakty | CyS na Facebooku

  Súčasní sponzori
  Aktuality
  Najbližšie preteky
  Detská Tour Petra Sagana

Momentka dňa


Majstrovstvá SR 2008 - preteky jednotlivcov

Majstrovstvá SR 2008 - preteky jednotlivcov


 Veľmi úspešná sezóna MTB pre CyS Žilina


Horská cyklistika

Sezóna 2015 na horských bicykloch bola pre mladých pretekárov Cyklistického spolku Žilina veľmi úspešná a to nielen v rámci SR, ale aj z medzinárodného hľadiska. Vynikal najmä kadet Matúš Štoček, ktorý dokázal vyhrať jednu časť – preteky XCO na dlhom okruhu na Majstrovstvách Európy MTB v Rakúsku, v ďalšej časti ME – klasických pretekoch XCO obsadil vynikajúce 2. miesto a celkovo skončil ôsmy. Štoček vyhral aj dve kolá českého pohára MTB a už ako samozrejmosť k tomu pridal víťazstvá vo všetkých kolách a tým aj prvé miesto v celkovom poradí Slovenského pohára MTB a zisk titulu majstra SR v pretekoch cross-country MTB. Podobne aj mladšia žiačka CyS Tereza Kurnická vyhrala suverénne Slovenský pohár, získala titul majsterky SR a zvíťazila v 3 kolách Českého pohára. Slovenské double na MTB, zisk Slovenského pohára aj titulu majstra SR, zaznamenali aj ďalší pretekári CyS Žilina – mladší žiak Martin Svrček a starší žiak Dávid Sikora.  

Suverenita CyS Žilina sa prejavila v poradí mládežníckych klubov v rámci Slovenského pohára MTB 2015. CyS toto hodnotenie vyhral s priepastným náskokom viac ako 3600 bodov pred klubom JUMP SPORT Košice.

 


 Autor: Michal Vyšňa - Piatok, 30.10. 2015 - 10:41:36
 (44 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria Vyhodnotenie Slovenského pohára MTB XCO mládeže)

 Slovenský pohár 2015 v cyklokrose v polovičke


Cyklokros Sezóna cyklokrosu na Slovensku je v práve v polovičke. Z pretekárov Cyklistického spolku Žilina sa mu venujú len niektorí a pre väčšinu slúži hlavne na spestrenie zimnej prípravy a na zlepšenie technických schopností pri ovládaní bicykla na rôznych povrchoch. Napriek tomu členovia CyS dosahujú aj výborné umiestnenia. Žiačka Terka Kurnická vyhrala zatiaľ všetky kolá SP, na ktorých štartovala. Vedie aj priebežné poradie a to súťaži v spoločnej kategórii s kadetkami. Jej brat, kadet Roman Kurnický, dokázal zatiaľ vyhrať 2 kolá a taktiež priebežné poradie vedie. Vedenie mu prenechal ďalší žilinský kadet Matej Blaško. Ten po 3 víťazstvách niektoré kolá vynechal a priebežne je štvrtý. Junior CyS Matúš Štoček štartoval zatiaľ na dvoch krosových pretekoch a s bilanciou jedného víťazstva a jedného 2. miesta je priebežne v SP jedenásty. V súťaží mládežníckych klubov je CyS Žilina zatiaľ na druhom mieste.

 Autor: Michal Vyšňa - štvrtok, 29.10. 2015 - 13:54:55
 (33 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria SP Raková)

 Žilinskí cyklisti výborní na dráhe


Dráhová cyklistika

Pretekári Cyklistického spolku Žilina v tejto sezóne v rámci všestrannej cyklistickej prípravy štartovali na dráhe okrem majstrovstiev SR a 4 kôl Brnenského pohára aj na dvoch medzinárodných bodovacích pretekoch na brnenskej dráhe a jednom na dráhe v Prostějove. Aj bez modernejšieho dráhového vybavenia a špeciálneho tréningu dosiahli niekoľko výborných umiestnení. Najúspešnejší bol starší žiak Dávid Sikora, ktorý skončil tretí v silnej medzinárodnej konkurencii v etapových bodovacích pretekoch v Brne, získal 3 tituly majstra SR a jedno majstrovské striebro a vyhral celkovo  Brnenský aj Slovenský pohár na dráhe. Junior CyS Tomáš Person si z dráhových majstrovstiev SR odniesol celú kolekciu medailí – zlato, striebro aj bronz a tiež vyhral celkovo Brnenský  aj Slovenský pohár. Slovenský pohár vyhrala aj kadetka CyS Lucia Michaličková. Najlepšia bola aj vo všetkých disciplínach na majstrovstvách SR, ale pre malý počet štartujúcich kadetiek jej tituly neudelili. Kadet Matúš Štoček vyhral tiež celkovo Brnenský pohár. Na majstrovstvách SR na dráhe Štoček pre chorobu neštartoval a tak mu chýbali body aj do Slovenského pohára.

V celkovom poradí klubov Slovenského pohára na dráhe vyhral Cyklistický spolok Žilina pred Trenčínom, Trnavou a Dubnicou.

 


 Autor: Michal Vyšňa - Streda, 21.10. 2015 - 13:22:10
 (31 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria Vyhodnotenie Brněnského dráhového pohára)

 Žilinčania úspešní aj v Prahe


Cestná cyklistika

K slávnemu víkendu pre žilinskú cyklistiku prispela aj malá výprava cestárov Cyklistického spolku Velosprint Žilina na finálových pretekoch Českého pohára v Prahe. Mladší žiak CyS Jakub Slivka vyhral v sobotu časovku a aj v nedeľu po sólovom úniku cestné preteky na krátkom mestskom okruhu. Špurt menšej prvej skupiny v nedeľu vyhral trochu prekvapivo junior CyS Tomáš Person. Kadet Matej Blaško prišiel na cestných pretekoch do cieľa na výbornom druhom mieste.


 Autor: Michal Vyšňa - Piatok, 02.10. 2015 - 13:39:25
 (49 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0 | Fotogaléria ČP Praha)

 Finále SP MTB v Udiči


Horská cyklistika

Sezónu MTB ukončili pretekári Cyklistického spolku Velosprint Žilina účasťou na finálových pretekoch SP MTB v Udiči. Na ťažkej rozbahnenej trati, na akej sa nejazdilo celý rok, potvrdili favoriti z CyS svoje postavenie v priebežnom poradí pohára. Posledné kolo SP vyhrali Martin Svrček, Terka Kurnická aj Matúš Štoček. Len starší žiak Dávid Sikora vďaka strate z technických sekcii napriek víťazstvu v pretekoch cross-country obsadil v Udiči 2. miesto, ale na jeho celkové víťazstvo v SP MTB 2015 mu to bohato stačilo. Na štarte chýbali súrodenci Michaličkovci, ktorí už ukončili sezónu a boli na dovolenke.

 

 


 Autor: Michal Vyšňa - Piatok, 02.10. 2015 - 13:27:58
 (34 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0)

562 článkov (113 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Prejsť na:

© 2007 - 2013 Cyklistický spolok Žilina.
Nové články si môžete pozerať cez nasledujúce RSS kanály: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml alebo atom.xml. Prihlásiť.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0,22 sekúnd